Firmy świadczące usługi serwisowe dla użytkowników pojazdów ciężarowych muszą stwarzać możliwość dostępu do najnowszych metod napraw tirów znajdujących się na trasie, aby mogły być w pełni konkurencyjne.

Dlatego obecnie wiele z nich stawia na mobilne serwisy, które stacjonują na głównych trasach przejazdu samochodów dostawczych typu tir. Ich pracownicy gotowi są podjęcia się prac naprawczych w praktycznie wszystkie dni roku i wdrożyć odpowiednie plany nawet po krótkiej rozmowie telefonicznej. Dostęp do nowoczesnych maszyn i urządzeń sprawia, że kierowcy nie muszą obawiać się o poziom wykonanych dla nich prac i dobrze wiedzą, które z firm europejskich świadczą najlepsze tego rodzaju usługi.

Naprawa ciężarowych systemów oświetleniowych w mobilnych serwisach

 Z usług mobilnych często korzystają kierowcy posiadający problemy z zamontowanymi w ich pojazdach ciężarowych systemami oświetleniowymi. Tymczasem to od sprawności działania reflektorów i lamp zespolonych w dużej mierze zależy zachowanie przez nich bezpieczeństwa w czasie jazdy. Dlatego przed wizytą w mobilnym serwisie często dokonują zamówienia nowoczesnych świateł z systemami LED, które zostaną odpowiednio zamontowane podczas wizyty u specjalistów. Mogą wówczas również sprawdzić poprawność działania całej elektroniki stanowiącej integralną część pojazdów ciężarowych. W takim wypadku oprócz naprawy modułów świateł skorzystają także z usługi serwisowania kaset sterowania silnikiem czy modułów nadwozia. Ważne jest to, aby kierowca korzystający z usług mobilnego serwisu potrafił przybliżyć okoliczności wystąpienia jakiejś awarii i znał kody usterek, jeżeli odczytał je w pojeździe.

W mobilnych serwisach będzie można także skorzystać z komputerowej diagnostyki powstałych usterek oraz dodatkowych usług pozwalających na sprawdzenie poprawności działania podzespołów zamontowanych w ciężarówce niezależnie od tego jaka była główna przyczyna konkretnej wizyty. Standardowo sprawdzany jest w niej również stan ogumienia.